خانه » عمومی » دستگاه تسمه کش ، تسمه کش بادی ، تسمه کش برقی

دستگاه تسمه کش ، تسمه کش بادی ، تسمه کش برقی

برای بسته بندی محصولات مختلف روش‌های متنوع و زیادی وجود دارد که فرایند بسته‌بندی با توجه به دستگاه های مختلف بر حسب نوع محصول صورت می گیرد. می‌توانیم بگوییم در پروسه بسته بندی محصولات یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها به دستگاههای تسمه کش اختصاص دارد که در واقع هدف اصلی برای تولید محصولات مختلف رفع نیازهای مشتریان در کشور یا بیرون از کشور و در سطح بین‌المللی بوده و به همین جهت یکی از مهمترین مراحل تولید محصول به بسته‌بندی اصولی آنها اشاره دارد؛ اگر که بسته بندی یک محصول به بهترین شکل ممکن و به صورت استاندارد و اصولی صورت نپذیرد می‌تواند فروش آن محصول با شکست روبرو شود و در این راستا ضررهای زیادی به تولیدکننده خواهد رسید. پس ما به صورت کلی باید به تمامی پروسه های تولید یک محصول و بسته بندی آن دقت کنیم.

دستگاه تسمه کش ، تسمه کش بادی ، تسمه کش برقی

دستگاه تسمه کش در واقع جزو وسایلی میباشد که بسیار مورد استفاده واقع می شود و در بسته بندی اجسام از این وسیله استفاده می گردند. اگر که اجسام در تعداد زیادی دارای بسته بندی های غیر اصولی و نامناسب باشند در زمان جابجایی آنها و حمل و نقل می تواند این وسایل دچار آسیب‌های جدی شوند و احتمال سقوط آنها وجود دارد؛ همچنین وسایلی که ما قصد بسته‌بندی آنها را داریم دارای شکل های متنوع و اندازه های مختلفی هستند و وزن های متفاوتی دارند و به همین جهت در خصوص بسته بندی هر وسیله ای باید یک نوع بسته بندی خاص را به کار ببریم و کمک کنیم تا این وسایل به صورت اصولی به محل جدید منتقل شود و دچار ضرر و زیان نشویم. برای اینکه از بسته بندی های نامناسب و غیر اصولی پیشگیری شود دستگاهی تولید شده که عنوان دستگاه تسمه کش را داشته است و این دستگاه به صورت تسمه کش بادی و تسمه کش برقی در اختیار استفاده کنندگان قرار دارد.

برای اینکه بتوانید در زمان جابجایی و بسته بندی محصولات مختلف دچار خسارت نشوید از دستگاه تسمه کش استفاده کنید؛ در واقع وجود دستگاه تسمه کش و کارکرد آن مانع از جابجایی و اصطکاک قطعات می گردد چرا که این دستگاه نقاط اتصال تسمه ها به دور اجسام را فیکس کرده و قطعات درون بسته بندی جابجا نخواهند شد.

با توجه به اینکه انواع تسمه کشی مدرن و متفاوتی که وجود دارد این امکان برای کاربران مهیا تا آنها بتوانند در میان ماشین های حمل بار انتخاب‌های متعددی را داشته باشند و گزینه مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

تسمه کش برقی و تسمه کش بادی

همانگونه که اشاره کرده‌ایم در دستگاه تسمه کش به صورت دستگاه تسمه کش برقی و تسمه کش بادی وجود داشته است و افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند اما بهتر است قبل از انتخاب نوع دستگاه تسمه کش با آنها آشنا شویم و در خصوص کارکردهای مختلف آنها اطلاعاتی را داشته باشیم تا راحت تر بتوانیم این دستگاه را انتخاب کنیم.

معرفی تسمه کش برقی

دستگاه تسمه کش به دو صورت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در اختیار کاربران عزیز قرار داشته است و افراد می‌توانند دستگاه تسمه کش اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک را برای خودشان انتخاب کنند. در  این دستگاه برق به عنوان منبع تغذیه انرژی وجود دارد. در نمونه‌های دستگاه تسمه کش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مدل های مختلفی وجود دارد که این مدل های متنوع تولید شده و به بازار عرضه شده اند. در واقع یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی هایی که در خصوص دستگاه تسمه کش وجود دارد سرعت زیاد تسمه زنی آنها می باشد و البته در نوع اتوماتیک هیچ نیازی به حضور کاربر وجود ندارد و به شکل خودکار همه مراحل تسمه کشی صورت می‌گیرد؛ به همین جهت راحتی کاربر در این نمونه از دستگاه تسمه کش برقرار است و افراد زیادی ترجیح می دهند تا به منظور بسته بندی است و وسایل مختلف خود از دستگاه تسمه کش برقی استفاده نمایند.

معرفی دستگاه تسمه کش بادی

نمونه ای دیگر از دستگاه تسمه کش وجود دارد که با عنوان دستگاه تسمه کش بادی معرفی گردیده است. این دستگاه تقریباً وزنی حدود ۳ و نیم کیلوگرم داشته و قابلیت حمل و نقل نیز داشته است. اگر قصد دارید که بسته بندی های سنگین و کالاهای حجیم را انجام بدهید می توانید از دستگاه تسمه کش بادی استفاده نمایید وجود این دستگاه موجب می‌شود تا شما در زمان حمل و نقل دچار هیچ گونه آسیب به کالاهای تان شوید و بسته بندی اصولی را انجام بدهید. کارکرد این نمونه دستگاه بر روی نیروی باد بوده است برای همین وقتی که بخواهید این دستگاه را به کار بگیرید در کنار این دستگاه وجود یک کمپرسور باد ضروری خواهد بود.

در مقایسه با نمونه دستی دستگاه تسمه کش بادی دارای سرعت و قدرت بالایی است و همچنین می‌تواند با تسمه های کریستال، ppو pet نیز کار کند. اگر قصد استفاده از این دستگاه را باید بدانید که این دستگاه بر خلاف تسمه کش دستی به بست و گیره نیازی نداشته است و به صورت اتوماتیک مراحل کشش، چسباندن و همچنین برش تسمه صورت می پذیرد و می توان گفت با توجه به جنس تسمه دستگاه تسمه کش بادی به دو دسته بادی و بادی فلزی تقسیم‌بندی خواهد شد. افراد می توانند با توجه به نیازهای خود و بر حسب راحتی شان هر کدام از نمونه دستگاه های را که می خواهند انتخاب نمایند.

دستگاه تسمه کش دستی نسبت به دستگاه تسمه کش برقی و دستگاه تسمه کش بادی قیمت مقرون به صرفه ای داشته است و افراد می‌توانند برای تسمه کشی های مختلفی همچون کارتن های پلاستیکی یا چوبی و مقوایی از دستگاه تسمه کش دستی استفاده کند. این دستگاه هم مانند دستگاه تسمه کش بادی قابل حمل بوده و امکان جابجایی آن وجود دارد و دارای وزن سبکی نیز بوده است؛ البته اگر قصد بسته‌بندی وسایل سنگین و بزرگ را نیز دارید می‌توانید از دستگاه تسمه کش دستی هم استفاده کنید و این دستگاه می‌تواند تسمه فلزی و پلاستیکی را برای شما در خصوص بسته بندی های مختلف مورد استفاده قرار بدهد و به همین جهت در مدل های متنوعی تولید می گردد؛ در این مدل تسمه شما برای اتصال لبه های تسمه به همدیگر به بست و گیره نیاز دارید.

کارکرد دستگاه تسمه کش

یکی از سوالات متداولی که بسیاری از افراد در خصوص دستگاه تسمه کش می‌پرسند نحوه عملکرد این دستگاه می باشد. وقتی که شما بخواهید محصول یا کالا را بسته بندی کنید؛ هنگامی که محصول یا کالا را بر روی صفحه تسمه کش قرار میدهید تسمه در یک سمت به اطراف محصول پیچیده خواهد شد و برای چند ثانیه دستگاه توقف می کند و مجدداً در جهت خلاف روی آن تسمه کشی یک دور کامل انجام میشود.

پس از اینکه این عملیات انجام شد برش و دوخت تسمه انجام خواهد پذیرفت. اینگونه دستگاهها دارای سرعت عمل بالا و دقت بسیار زیاد هستند و ما در نمونه دستگاههای تسمه کش اتوماتیک با وجود اینکه کارکرد بسیار راحتی را درپیش داریم بلکه عملکرد مطمئن موجب می‌شود که افراد به سراغ استفاده از این نمونه دستگاه ها بروند و در بسته بندی های شان از دستگاههای تسمه کش استفاده کنند.

به صورت کلی می توانیم بگوییم که یکی از دستگاه های رایجی که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگاه تسمه کش می باشد که به منظور بسته بندی کالاهای مختلف و محصولات متفاوت در آن از نوارهای پهن استیل یا پلاستیک فشرده استفاده می‌شود. به واسطه دستگاه های تسمه کش ما می توانیم امنیت محصولات و کالاهای مختلف را در زمان با جابجایی به طرز قابل توجهی افزایش بدهیم و دستگاه تسمه کش با سرعت فوق العاده بالا می‌توانند نوارهای پهن را دور محصولات بکشد.

خصوصیت ها و ویژگی های اصلی دستگاه تسمه کش

شما با استفاده از این دستگاه می توانید به طرز قابل توجهی در زمان، انرژی و مواد مصرفی صرفه جویی کنید.

همچنین پس از بسته بندی دستگاه حمل و نقل سولات و کالاها بسیار راحت و آسوده انجام می شود و در زمان جابجایی دچار مشکلات و  آسیب‌های جدی نخواهند شد.

میزان مقاومت و کشش تسمه در زمان بسته بندی محصولات و کالاها به واسطه اپراتور دستگاه ارزیابی می‌گردد.

شما با استفاده از تسمه می توانید محصولات بزرگ و دارای حجم مثل فولاد، رول کاغذ و غیره را به صورت یک بسته بندی تسمه کشی نمایید.

بیشترین کاربردی که در خصوص دستگاه تسمه کشی اتوماتیک مطرح می‌شود در خط تولید کارخانه ها و کارگاه ها می باشد که در این قسمت تعداد زیادی از کالاها و محصولات قرار است بسته‌بندی شوند. این دستگاه‌ها دارای کارکرد بالایی هستند و به صورت اتوماتیک و برنامه‌ریزی شده کار می نمایند. با توجه به اینکه عملکرد فوق‌العاده‌ای در این دستگاه وجود دارد برای بسته بندی به صورت معمول هر دقیقه آماده می شوند که در این فاصله زمانی می‌توان بسته بندی را انجام داد که البته میزان زمان ایده آل و نرمالی میبا باشد.

در تسمه کشی به واسطه دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک پروسه بسته بندی و تسمه کشی به واسطه اپراتورها نظارت می گردد و کنترل خواهد شد.

همانطور که اشاره نموده ایم دستگاههای تسمه کشی دارای انواع متفاوتی هستند که هرکدام از آنها با توجه به نوع نیاز در محل مورد استفاده قرار داده می شوند. برای خرید انواع دستگاه تسمه کش به سایت tspack.ir مراجعه کنید.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز